Великодній сніданок з художниками у майстерні Павла Ковача (старшого) в Ужгороді та відвідини готелю “Закарпаття”. Митці з Відкритої групи, Юрій Білей та Павло Ковач, вкотре виступили в ролі провідників іноземних резидентів в український арт-простір. Цього разу вони вирішили познайомити художників із Закарпатським мистецьким осередком. Маркус Гоффманн, Тамар Чадунелі, Кароль Раджишевський та Ерік Сіднер на запрошення Відкритої групи відвідали неформальний виставковий простір - галерею “Коридор” в Ужгороді. Там також знаходиться майстерня батька резидента, Павла Ковача, яка перейшла йому у спадщину від відомого закарпатського художника, Павла Бедзіра. Павло Ковач-старший зумів зберегти велику кількість робіт та домашню бібліотеку художника і представив іноземним учасникам резиденції його творчість. Він розповів про життєву філософію Бедзіра і показав її втілення у творах митця. Все це відбувалось у невимушеній атмосфері за келихом домашнього вина та великодніми частуваннями в компанії друзів Павла та Юрія.

Резиденти в майстерні Павла Ковача старшого. Галерея "Коридор", Ужгород.

Вивіска галереї "Коридор" в Ужгороді.

Графічні твори Павла Бедзіра, закарпатського художника 60-их.

Фото зі сторінки Короля Раджишевського в Instagram.

Великодня тематика в живописних творах Павла Ковача-старшого.

            Наступним пунктом призначення був готель “Закарпаття”, в якому знаходиться резиденція “Вибачте, номерів немає” під кураторством Петра Ряски. Тут митці  отримують змогу впродовж певного часу проживати в одному із готельних номерів та представити свій проект як результат дослідження місцевого контексту. Наразі в резиденції перебуває художник Леонід Троценко, який провів митців до свого номеру. Творці дослідили цікаві місця готелю, спустились у приміщення “RED-BAR”, який колись був одним із найпопулярніших місць відпочинку в місті, а зараз є ізольованим простором, який використовують учасники резиденції для представлення своїх творів.

Коридорами до готельної кімнати резиденції "Вибачте,номерів немає".

Інтер'єр готельного номеру, в якому на разі проживає резидент Анатолій Троценко.

Робота Роберта Саллера, "АС", яку він передав на підтримку резиденції.

Інтер'єр "RED-BAR".

Маркус ще здалеку побачив будівлю готелю та був вражений наскільки вона схожа на одну із багатоповерхівок Чорнобиля, де він побував незадовго до цього.

 

Фасад готелю "Закарпаття"

Метою запрошення Відкритою групою іноземних резидентів до Ужгороду було показати, що український мистецький простір не обмежується Київським осередком. І справді, за час мандрівки художники ознайомились із минулим мистецтва Закарпаття та побачили чим воно живе нині.

 

Фото з Instagram Тамар.

 

Анастасія Олексій
редакційна команда газети ВОНО